5 filme de Crăciun pe care le poți urmări în luna decembrie pe aplicația Digi Online
03.12.2019, 16:21

Aplicația Digi Online îți aduce numeroase filme de Crăciun de care te poți bucura alături de prieteni sau familie. Dacă vrei să le urmăresti pe telefon sau tabletă, descarcă aplicația Digi Online.
Un crăciun dulce (A Cookie Cutter Christmas) - Joi, 5 decembrie, la ora 15:00, pe Film Now
Christie Reynolds (Erin Krakow), o profesoară din micul oraș Greenville, se înfruntă cu Penny Miller (Miranda Frigon) pentru primul loc într-un concurs de prăjituri de Crăciun. În scurt timp, rivalitatea lor trece dincolo de concurs atunci când James Thompson (David Haydn-Jones), un tată singur, ajunge în oraș și ambele femei încearcă să îl impresioneze.
Singur acasă (Home Alone) - Vineri, 6 decembrie, la ora 14:50, pe Film Now
În frenezia de Crăciun, mezinul familiei McCallister, Kevin, e lăsat din greșeală acasă în timp ce rudele sunt blocate în Paris. Micul Kevin reușește să se descurce singur după dispariția neașteptată a familiei, însă casa lui e pusă în pericol de doi hoți, Harry Lyme (Joe Pesci) și Marv Merchants (Daniel Stern). Pentru a se proteja, Kevin trebuie să apeleze la metode neobișnuite ce au încântat generații întregi de telespectatori de Crăciun.
Vrei să vezi și Singur acasă 2: Pierdut în New York (Home Alone 2: Lost in New York)? Urmărește-l vineri, 13 decembrie, la ora 14:35, pe Film Now.
Greu de ucis (Die Hard) - Sâmbătă, 7 decembrie, la ora 1:40, pe Film Now
În ajunul Crăciunului, John McClane (Bruce Willis), un detectiv din New York, aterizează în Los Angeles pentru a se împăca cu soția sa, Holly (Bonnie Bedelia), ce se află la o petrecere în clădirea Nakatomi. Când McClane ajunge în clădire, aceasta e infiltrată de un grup de teroriști condus de Hans Gruber (Alan Rickman).
Deși teroriștii promit să elibereze ostaticii-printre care se număra și Holly-dacă autoritățile le acceptă revendicările, planul lor real e să fure 600 de milioane de dolari și să omoare toți martorii. McClane e singurul ce reușește să se infiltreze în clădire și devine singura speranță de înfrângere a teroriștilor.
Vrei să vezi și continuările, Greu de ucis 2 (Die Hard 2) și Greu de ucis 3 (Die Hard: With a Vengeance)? Când le poți urmări:
Greu de ucis 2: duminică, 8 decembrie, la ora 1:25 și joi, 12 decembrie, la ora 23:50, pe Film Now.
Greu de ucis 3: luni, 9 decembrie, la ora 1:20, pe Film Now.
Regatul de gheață (Frozen) - poate fi urmărit pe aplicația Digi Online, în secțiunea HBO GO
Comedia animată e inspirată de "Crăiasa Zăpezii", o poveste scrisă de Hans Christian Andersen. Curajoasa Anna pornește într-o călătorie epică: alături de Kristoff, vrea să o găsească pe sora ei, Elsa, ale cărei puteri de gheată au transformat regatul Arendelle într-un tăram al iernii eterne.
Anna și Kristoff întâlnesc pe drum condiții vitrege, troli mistici și un om de zăpadă foarte amuzant pe nume Olaf, în timp ce luptă să salveze regatul.
Crăciunul la palat (Christmas at the Palace) - poate fi urmărit pe aplicația Digi Online, în secțiunea HBO GO
Katie (Merritt Patterson), o fostă patinatoare profesionistă, este angajată de regele din San Senova, Alexander (Andrew Cooper), să-i ajute fiica să participe la un concurs de Crăciun. În timp ce Katie și Alex petrec din ce în ce mai mult timp, încep să se indrăgostească. Dar oare oamenii din San Senova, care își iubesc tradițiile, îi vor permite regelui să se însoare cu o străină?
Aplicația Digi Online poate fi descărcată din Google Play sau App Store. Vezi chiar acum ce alte filme și seriale sunt disponibile!